Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

Webinar Daniela Tammeta pt. „O studiowaniu. Co pomaga osobom z diagnozą ukończyć edukację akademicką?”

04.12.2020 - 14:31, aktualizacja 08.12.2020 - 10:13
Redakcja: OO

W ramach kampanii społecznej „Świadomy UŚ. Autyzm” odbędzie webinar Daniela Tammeta pt. „O studiowaniu. Co pomaga osobom z diagnozą ukończyć edukacje akademicką?”.

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski i Polski Język Migowy. Transmisję będzie można obejrzeć na Facebooku: https://facebook.com/UniwersytetSlaski/posts/10157715569708461 oraz kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego: https://youtu.be/FiaeOOhLyzk

Daniel Tammet – brytyjski sawant autystyczny, ponadprzeciętnie uzdolniony językowo oraz w dziedzinie arytmetyki. Posługuje się biegle aż 11 językami, m.in angielskim, francuskim, fińskim, niemieckim, hiszpańskim, litewskim, rumuńskim, estońskim, islandzkim, walijskim i esperanto, a ponadto tworzy swój własny – Mänti, wzorowany na estońskim i fińskim. Jest również synestetą – do każdej liczby nie większej niż 10 000 przypisuje jakiś kolor, krajobraz, fakturę lub kształt, co pozwala mu zapamiętywać złożone ciągi cyfr. Udowodnił swój talent, stając się rekordzistą Europy w recytowaniu z pamięci 22 514 cyfr liczby pi. Jest także autorem kilku książek: „Urodziłem się pewnego błękitnego dnia. Pamiętniki nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera”, „Zanurzeni w liczbach. Jak matematyka kształtuje nasze życie” oraz „Mishenka”.

Kampania „Świadomy UŚ. Autyzm” realizowana jest w ramach projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą”.

Szczegółowe informacje o kampanii

return to top