Webinar ŚFN: „Formuła 1: tajemnice szybkości”

14.12.2020 - 08:50, aktualizacja 15.12.2020 - 12:29
Redakcja: OO

W środę 16 grudnia 2020 roku o godz. 20.00 rozpocznie się kolejny webinar Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE pt. „Formuła 1: tajemnice szybkości”. Spotkanie będzie można obejrzeć na Facebooku.

Dlaczego wyścigówki Formuły 1 mają więcej wspólnego z samolotami niż ze zwykłymi samochodami? Na czym polegają sekrety ich osiągów oraz walka o tysięczne części sekundy? W jaki sposób doświadczenia z F1 przydają się nie tylko w motoryzacji drogowej, ale także w sklepach, szpitalach, na lotniskach i w innych dyscyplinach sportu? Fascynujące kulisy wyścigowej technologii przybliży Mikołaj Sokół.

Mikołaj Sokół – dziennikarz, komentator telewizyjny i ekspert zajmujący się Formułą 1, który z powodzeniem zamienił dziecięce marzenia na pracę przy wyścigowych mistrzostwach świata. Od 2006 roku regularnie obecny na wyścigach Grand Prix, łączy życie zawodowe z pasją – Formułą 1. Komentuje wyścigi na kanale Eleven Sports, przeprowadza wywiady i gości w studiu jako ekspert. Tłumaczy na język polski branżowy miesięcznik „F1 Racing”, publikuje m.in. w „Rzeczpospolitej” i na własnej stronie internetowej.