Wykład „O dzieciach, nastolatkach i zjawiskach internetowych”

02.04.2024 - 09:53, aktualizacja 18.04.2024 - 14:04
Redakcja: wc-a
Tagi: edukacja

„Jakie stopnie dzisiaj otrzymałeś?”, „Czy może coś przeskrobałeś?” – takie pytania często zadajemy dzieciom, które wracają ze szkoły. A może warto zapytać, czego się dzisiaj nauczyły, o czym rozmawiały z kolegami, jakie strony internetowe przeglądały, kogo poznały w sieci?

23 kwietnia 2024 roku w galerii Teatru Korez o godz. 10.00 odbędzie się wykład „O dzieciach, nastolatkach i zjawiskach internetowych” organizowany przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w ramach projektu: „Nauka jest wszędzie!”.

Spotkanie poprowadzą dr hab. Tomasz Huk, prof. UŚ oraz dr Anna Brosch z Instytutu Pedagogiki UŚ. Badacze opowiedzą, czym jest zjawisko PUI określane jako nadużywanie internetu lub dysfunkcyjne jego wykorzystanie, prowadzące do niewłaściwych zachowań, nałogów, patologii czy nawet zaburzeń psychicznych.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

Wykład jest realizowany w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto–Region–Akademia.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków województwa śląskiego.

Partnerami wydarzenia są: Teatr Korez oraz Europe Direct Śląskie.