Wystawa „Accelerating Science”

19.04.2024 - 09:45, aktualizacja 19.04.2024 - 10:44
Redakcja: PK

Zapraszamy na wystawę „Accelerating Science”, która w całości poświęcona  jest CERN-owi czyli Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. Wystawa prezentowana będzie w Kampusie Chorzowskim ul. 75. Pułku Piechoty 1A. Na wystawie można będzie zobaczyć strefę Big Bang, opowiadającą o historii wszechświata, strefę cząstek, w której zostanie pokazana budowa materii, obszar badawczy CERN-u, ukazujący, jak badane są cząstki w wielkim zderzaczu hadronów.

Przeniesiemy Cię w fascynujący świat fizyki cząstek elementarnych. Na wystawie będą trzy kapsuły, w których znajdują się m.in. gabinet fizyki teoretycznej czy kącik dla dzieci. Interaktywne stanowiska, prezentacje eksperymentów i spotkania z naukowcami pozwolą zgłębić wiedzę na temat najnowszych odkryć w tej dziedzinie fizyki, otwierając drzwi do tajemniczego świata mikrokosmosu.

Prowadzący: Fizycy zespołu badawczego „Fizyka jądrowa w badaniach oddziaływań i jej zastosowania

Na wystawie wykorzystano animacje, filmy wideo i media interaktywne, aby zainspirować i zachwycić zwiedzających cudami nauki i technologii. Odwiedzając wystawę będzie można doświadczyć świata cząstek elementarnych i niezwykle wysokich energii.

Wystawę można oglądać w dniach od 22-26 kwietnia w godzinach przedpołudniowych. Obowiązują zapisy.