Wystawa premierowa po konkursie Lemland 2021

24.09.2021 - 11:24, aktualizacja 24.09.2021 - 17:08
Redakcja: OO

W sobotę 25 września 2021 roku w Dydo Poster Gallery w Krakowie (ul. Focha 1) zostanie otwarta wystawa po międzynarodowym konkursie Lemland 2021 na plakat poświęcony pisarzowi Stanisławowi Lemowi. Na wystawie prezentowane będą plakaty w formie drukowanej artystów wyłonionych przez jury w preselekcji konkursu (wyniki preselekcji).

Konkurs Lemland 2021 powstał z okazji ustanowienia roku 2021 rokiem Stanisława Lema. Celem jest popularyzacja twórczości autora „Solaris”. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu odnoszącego się bezpośrednio do postaci pisarza, jego literatury i jej licznych adaptacji (nie tylko filmowych) oraz do interesujących zagadnień związanych z naszą przyszłością.

Organizatorami konkursu są: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Śląski Festiwal Nauki KATOWICE, University of Ostrava, China Europe Design Culture Association (CEIDA), Dydo Poster Gallery. Koordynatorem przedsięwzięcia jest dr Marcin Urbańczyk z Instytutu Grafiki i Wzornictwa w Katedrze Komunikacji Wizualnej UP w Krakowie, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.