Wystawa „Wnętrza”

07.03.2024 - 08:55, aktualizacja 07.03.2024 - 08:56
Redakcja: OO

Do 29 marca 2024 roku w Oddziale Literatury Polskiej Biblioteki Regionalnej w Karwinie można oglądać wystawę „Wnętrza” autorstwa mgr. Witolda Suchonia z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.

Wystawa składa się z 18 prac wykonanych za pomocą programu do modelowania oraz renderowania obiektów trójwymiarowych. Prace przedstawiają komentarz autora odnośnie swoich odczuć w wybranych sprawach społecznych. Dzieła mają za zadanie wywoływać u odbiorcy emocje skłaniające go do przemyśleń oraz dyskusji z innymi odbiorcami. Prace starają się poruszyć tematy z pozoru błahe, jak i te niewygodne dla odbiorcy, niezależnie od przekonań czy wieku. Zastosowana technika: grafika komputerowa, modelowanie 3D.