XVIII Święto Liczby Pi

08.03.2024 - 08:39, aktualizacja 08.03.2024 - 08:41
Redakcja: OO

Stań do walki o dobry klimat. Poznaj tajniki geometrii, chemii i fizyki. Rozgość się w zero energetycznym domu. Znajdź kamień filozoficzny. Skanuj 3D. Konstruuj z LEGO. Bądź pierwszym z 10. Zaśpiewaj w KaraEKO, a na koniec odpocznij w legendarnej Kawiarni Szkockiej. A to dopiero początek – bo π można rozwijać bez końca!

14–15 marca 2024 roku odbywać się będzie XVIII Święto Liczby Pi. W tym roku obchodzimy je w 3(3,14) miastach: w Katowicach, Chorzowie i Sosnowcu. Zapoznajcie się z proponowanymi dyscyplinami w każdym z miast i znajdźcie interesujące Was aktywności! Do wyboru macie ciekawe wykłady, warsztaty i pokazy, a także konkursy. Uwaga! Niektóre atrakcje objęte są limitem miejsc i wymagają zapisów.

Spotkajmy się na największym wydarzeniu matematycznym na Śląsku!

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia, w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: Święto Liczby Pi – Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych | Uniwersytet Śląski w Katowicach (us.edu.pl).