GEPARD | Międzynarodowa konferencja naukowa pn. „Różnorodność, równość i inkluzja w społeczności – wspieranie dobrostanu i zrównoważonego rozwoju”

08.02.2024 - 16:00 aktualizacja 13.03.2024 - 09:46
Redakcja: AJS

Zespół GEPARD zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej pn. „Różnorodność, równość i inkluzja w społeczności – wspieranie dobrostanu i zrównoważonego rozwoju”, która odbędzie się w dniach 21-22 marca 2024 r. w Katowicach.

Wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania rezultatów projektu GEPARD oraz podjęcia dyskusji na temat znaczenia i sposobów wdrażania zasad różnorodności, równoważności i inkluzji w środowiskach akademickich i pozaakademickich.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele i przedstawicielki różnych dyscyplin naukowych, a także osoby odpowiedzialne za wdrażanie polityk równości i różnorodności oraz rozwój dobrostanu w uczelniach i w środowiskach lokalnych. Celem inicjatywy jest wypracowanie wniosków i rekomendacji na temat kierunków i sposobów rozwijania polityk równości oraz działań je wspierających, w tym badań, promocji i edukacji, jak również interwencji wobec naruszeń godności i bezpieczeństwa.

Międzynarodowy charakter spotkania sprzyjać będzie przyjęciu komparatystycznej perspektywy rozważań. Udział badaczy i badaczek, ekspertów i ekspertek oraz praktyków i praktyczek wdrażania polityk równości z różnych środowisk społeczno-kulturowych pozwoli na wymianę doświadczeń, a w efekcie wzajemne uczenie się.

Więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie wydarzenia.

Grafika promująca konferencję „Różnorodność, równość i inkluzja w społeczności: wspieranie dobrostanu i zrównoważonego rozwoju”Grafika promująca konferencję „Różnorodność, równość i inkluzja w społeczności: wspieranie dobrostanu i zrównoważonego rozwoju”