Kampania społeczna „Świadomy UŚ. Otwartość”

28.09.2021 - 13:11 aktualizacja 16.03.2022 - 13:00
Redakcja: OO

Uniwersytet Śląski w Katowicach organizuje kampanię „Świadomy UŚ. Otwartość”. Celem działań jest zwiększenie wiedzy studentów i pracowników UŚ na temat otwartości uczelni, a także otwarcie dyskusji dotyczącej tego, jak sprawiać, by studiowanie było bardziej przyjazne dla różnych grup, w tym osób ze specjalnymi potrzebami. Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni eksperci i praktycy, którzy podczas webinarów i wykładów będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Program wydarzenia:

• prof. Temple Grandin „Różne typy umysłów w rozwoju” – 5 października 2021 roku, godz. 18.00 (webinar); 15 października na 5. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE on-line retransmisja z napisami w języku polskim i angielskim;
  • Izabela Sopalska-Rybak „Jestem…” – 10 października 2021 roku, godz. 13.05–13.45 (wystąpienie podczas 5. ŚFN KATOWICE, scena: medycyna i zdrowie);
  • Krzysztof Wostal „Życie w zachwycie – bez wzroku i słuchu. Głuchoniewidomy Krzysztof Wostal opowiada, jak żyje, studiuje, pracuje, podróżuje” – 10 października 2021 roku, godz. 17.10–17.50 (wystąpienie podczas 5. ŚFN KATOWICE, scena: medycyna i zdrowie);
  • Anna Pyszkowska „Kobiety w spektrum autyzmu – fakty i mity” – 10 października 2021 roku, godz. 15.25–16.05 (wystąpienie podczas 5. ŚFN KATOWICE, scena: medycyna i zdrowie).

Szczegółowe informacje o wydarzeniach znajdują się na stronie: duo.us.edu.pl.

Kampania jest realizowana w ramach projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą” (DUO) współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.

Grafika promująca kampanię społeczną „Świadomy UŚ. Otwartość”