Informatyka kwantowa i chemia na rzecz zielonej przyszłości – Uniwersytet Śląski w Katowicach wspiera studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych

16.04.2024 - 12:14, aktualizacja 18.04.2024 - 09:48
Redakcja: iwonaradoszewska

Głównym celem Projektu jest wsparcie uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych przez Uniwersytet Śląski w Katowicach, poprzez realizację podnoszących kompetencje warsztatów praktycznych z zakresu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) tj. sztucznej inteligencji, informatyki kwantowej, matematyki, chemii.

Ponadto celem projektu jest podniesienie atrakcyjności Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w zakresie zielonej i cyfrowej gospodarki poprzez doposażenie laboratoriów i realizację staży przez studentów i studentki kształcących się na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć tutaj.

Program:

Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji), Priorytet X Fundusze Europejskie na transformację, Działanie 10.25 Rozwój kształcenia wyższego zgodnie z potrzebami zielonej gospodarki.

Wartość projektu: 2 792 044,75 PLN

Okres realizacji projektu: 01.01.2024 – 30.06.2026 r.

Koordynatorka: dr Katarzyna Kowalska-Szojda, prof. UŚ.