53. inauguracja roku akademickiego

02.10.2020 - 14:28, aktualizacja 02.10.2020 - 15:45
Redakcja: MJ

Uniwersytet Śląski zainaugurował pięćdziesiąty trzeci rok akademicki w czwartek 1 października 2020 roku. Podczas wydarzenia odbyła się ceremonia przekazania insygniów rektorskich, przemówienie inauguracyjne wygłosił rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Podczas uroczystości inaugurującej rok akademicki 2020/2021 nowo przyjęci studenci oraz doktoranci Uniwersytetu Śląskiego złożyli ślubowanie akademickie i otrzymali indeksy. Wręczona została również nagroda Pro Scientia et Arte honorująca pracowników Uniwersytetu Śląskiego za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Każdego roku to ważne i zaszczytne wyróżnienie może być przyznane dwóm laureatom: uczonemu reprezentującemu dziedzinę nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych – nagroda wręczona została prof. dr. hab. Janowi Kisielowi z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych oraz badaczowi reprezentującemu kierunki humanistyczne i artystyczne – nagrodę w tym zakresie odebrał prof. dr hab. Ryszard Kaczmarek z Wydziału Humanistycznego, który podczas uroczystości wygłosił wykład inauguracyjny pt. „Pamięć czy historia? Dylematy badania dziejów Górnego Śląska”.