27.05.2024 - 11:37, aktualizacja 27.05.2024 - 12:07
Redakcja: OO

23 maja 2024 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się Edukatorium regionalne „Na Śląsku, o Śląsku, po śląsku – dla nauczycieli, dla uczniów, dla każdego”. Wydarzenie było kierowane przede wszystkim do nauczycielek i nauczycieli szkół, którzy zajmują się lub chcą wprowadzić edukację regionalną do ich codziennej pracy z uczniami i uczennicami.

Edukatorium rozpoczęło się debatą „Serce Metropolii – Katowice, moje miejsce na Ziemi – wiedza o regionie podstawą akceptacji i wzajemnej tolerancji”, w której udział wzięli: prof. dr hab. Jolanta Tambor, dr Krystian Węgrzynek oraz Barbara Kowaczek-Jędrasik. Następnie rozpoczęły się bloki warsztatowe, które zakładały przeprowadzenie 10 warsztatów. Z programu Edukatorium skorzystało łącznie ponad 100 osób.

Edukatorium jest częścią cyklu „Nauczyciele między kulturami” – całorocznego projektu dedykowanego pracownikom i pracowniczkom oświaty, realizowanym przez Uniwersytet Otwarty w Uniwersytecie Śląskim, Miasto Katowice oraz przy wsparciu UNICEF.