Ogólnopolski Kongres Groznawstwa w ramach Tygodnia Gier

27.05.2024 - 19:33 aktualizacja 29.05.2024 - 14:47
Redakcja: wc-a

Od 7 do 8 listopada 2024 roku potrwa Ogólnopolski Kongres Groznawstwa, organizowany w ramach Tygodnia Gier – inicjatywy towarzyszącej obchodom Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Wydarzenie odbędzie się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4).

O kongresie

Celem inicjatywy jest zebranie w jednym miejscu jak największej liczby badaczy zajmujących się grami oraz wymiana wiedzy i wzięcie udziału w debacie na temat przyszłości tego interdyscyplinarnego obszaru badawczego.

Tematy poruszone podczas kongresu zorganizowane zostaną w ramach trzech głównych ścieżek dyskusyjnych, których wątki połączą się podczas końcowej rozmowy plenarnej.

Proponowane ścieżki to:

• dydaktyka – metody dydaktyczne, doświadczenia dydaktyczne, kanony growe, przedmioty groznawcze i grotwórcze, tworzenie kierunków i siatek zajęć, a także podręczniki i pomoce dydaktyczne;
  • badania naukowe – w tym prezentacje zespołów, ośrodków, centrów i stowarzyszeń
    badawczych, obszary prowadzonych badań, doświadczenia networkingowe i
    współpraca międzynarodowa, kluczowe kanały upowszechniania badań i
    komunikacji groznawczej;
  • wpływ społeczny – współpraca biznesowa, badania zlecone, wdrożenia,
    patenty, popularyzacja oraz transfer wiedzy i technologii.

Aktywności w ramach kongresu przyjmą różne formy, w tym:

• panele dyskusyjne na tematy wychodzące również poza wspomniane wyżej ścieżki (do 90 minut);
  • warsztaty m.in. dla osób doktoranckich, poświęcone grantom, publikacjom naukowym,
    networkingowi, badaniom naukowym (do 90 minut);
  • postery, wystawy i inne formy materialnej prezentacji wyników badań, dydaktyce,
    działalności artystycznej czy współpracy z otoczeniem;
  • debaty skupiające się np. na tym czy groznawstwo powinno stanowić osobną dyscyplinę, w jakim języku należy publikować pisząc o groznawstwie itp.

Zgłoś swój udział!

Do 16 czerwca można nadsyłać krótkie zgłoszenia (do 300 słów) wypowiedzi na tematy związane z tematem kongresu. W tym celu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Osoby chcące wystąpić podczas kongresu poproszone zostaną o wniesienie opłaty konferencyjnej w wysokości 300 zł od osoby. Ma ona na celu pokrycie kosztów organizacji wydarzenia. Osoby studenckie i doktoranckie zajmujące się grami zwolnione są z opłat konferencyjnych i będą mogły uczestniczyć we wszystkich aktywnościach konferencyjnych bez opłat po uprzedniej rejestracji na wydarzenie.

O przyjęciu decyduje komitet programowy kongresu. Zależy nam na różnorodności i reprezentacji całego środowiska na wszystkich poziomach. Zapraszamy osoby wszystkich płci, dyscyplin i ośrodków – od osób studenckich po osoby zatrudnione na stanowiskach profesorskich. Prosimy również o możliwie największą inkluzywność w zgłoszeniach wieloautorskich.

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: magdalena.bednorz@us.edu.pl

Osoby zainteresowane wydarzeniem w charakterze wolnych słuchaczy, spoza kręgu akademickiego, będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w obradach plenarnych bez konieczności rejestracji.

Ogólnopolski Kongres Groznawstwa w ramach Tygodnia Gier

Tydzień Gier

Komitet organizacyjny

• Dr Magdalena Bednorz (Uniwersytet Śląski w Katowicach)