Brief Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

Redakcja: wc-a

Strefa Kultury w Katowicach

Strefa Kultury w Katowicach | Mat. Uniwersytetu Śląskiego

2024 to rok Europejskiego Miasta Nauki Katowice. Przez 12 miesięcy w stolicy województwa śląskiego będą odbywać się wydarzenia związane z nauką.

Osoby zainteresowane działaniami w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 znajdą w briefie najważniejsze informacje na temat samej inicjatywy, przyświecającej jej idei czy planowanego programu wydarzeń. Czytelnicy będą mieli okazję dowiedzieć się czym są pasma programowe, które składają się z takich inicjatyw jak: 50 tygodni nauki, strategiczne wydarzenia miejskie, regionalne oraz akademickie, a także program młodych Miasta Nauki, program edukacyjny „nauczyciele – nauczycielom” i program wydarzeń specjalnych EMNK 2024.

W dokumencie zawarto również informacje dotyczące Zielonej Strefy Nauki, Sieciowego Centrum Nauki oraz innych inicjatyw, które na trwałe wpiszą się w przestrzeń społeczno-kulturalną Katowic.

Brief w postaci elektronicznej dostępny jest na platformie Issuu.