Dr Karol Makles p.o. dyrektora Muzeum Śląskiego w Katowicach

03.02.2021 - 11:27 aktualizacja 03.02.2021 - 17:26
Redakcja: OO

Zarząd Województwa Śląskiego powołał dr. Karola Maklesa z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum Śląskiego w Katowicach. Funkcję tę pełni od 31 stycznia do czasu rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora muzeum.

Dr Karol Makles – doktor nauk humanistycznych z zakresu bibliologii i informatologii, pracownik Instytutu Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dyrektor kierunków: architektura informacji, informacja naukowa i bibliotekoznawstwo oraz informacja w instytucjach e-społeczeństwa, księgoznawca, pasjonat historii i kultury Śląska. Zajmuje się dziedzictwem kulturowym, kulturą i historią książki oraz prasy, a także nowoczesnymi narzędziami informacyjnymi.

Dr Karol Makles