Dr Magdalena Ochwat laureatką Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego

04.11.2021 - 13:37 aktualizacja 19.04.2022 - 09:40
Redakcja: wcyg
Tagi: osiągnięcia

Dr Magdalena Ochwat z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach otrzymała Nagrodę im. prof. Romana Czerneckiego w kategorii artykuł specjalistyczny. Wyróżnienie to zostało przyznane za tekst pt. „Edukacja polonistyczna wobec kryzysu klimatycznego – rozpoznania i rekomendacje dydaktyczne”, opublikowany w czasopiśmie „Annales Universitatis Mariae Curie-Sklodowska. Sectio N – Educatio Nova”.

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego wręczana jest przez Fundację EFC autorom prac, w których wskazują oni wyzwania stojące przed współczesnym systemem edukacji i zachęcają do podjęcia na ich temat debaty.

W tym roku odbyła się czwarta edycja konkursu, do której łącznie zostało zgłoszonych 277 publikacji. Zwycięzców wyłoniono spośród 27 nominowanych przez kapitułę autorów. Laureatów ogłoszono 3 listopada 2021 roku podczas ceremonii transmitowanej na Facebooku Fundacji EFC. Wszystkim wyróżnionym wręczono porcelanową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł.

Pełną listę laureatów Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego opublikowano na stronie Fundacji EFC.

Dr Magdalena Ochwat pozuje z Nagrodą

dr Magdalena Ochwat | archiwum prywatne dr Magdaleny Ochwat