Dr Mikołaj Marcela czyta fragment powieści „Best Seler i zagadka znikających warzyw”

02.04.2020 - 14:22 aktualizacja 02.04.2020 - 16:22
Redakcja: MK

2 kwietnia 2020 roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji dr Mikołaj Marcela, pisarz i nauczyciel akademicki związany z Wydziałem Humanistycznym UŚ, czyta fragment swojego vege kryminału dla dzieci w każdym wieku – „Best Seler i zagadka znikających warzyw”.

Cykl o Best Selerze to książki dziejące się w świecie warzyw, w których tytułowy detektyw wraz z trzema uroczymi brukselkami rozwiązuje niewyjaśnione sprawy kryminalne w świecie roślin.

dr Mikołaj Marcela – pisarz, nauczyciel akademicki, autor tekstów piosenek. Doktor nauk humanistycznych, wicedyrektor kierunków sztuka pisania, filologia klasyczna i mediteranistyka na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Autor bestsellerowego poradnika dla rodziców „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecko. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens” oraz dwóch vege kryminałów dla dzieci w każdym wieku: „Best Seler i zagadka znikających warzyw” oraz „Best Seler i tajemnica rodu Kokosów”. Tutor w rozmaitych programach edukacyjnych i certyfikowany moderator procesu Design Thinking. Pisał teksty piosenek dla wyróżnionego w amerykańskich konkursach muzycznych projektu Magnetic Clours oraz dla różnych polskich wykonawców.

Materiał wideo