Dr Natalia Stępień-Lampa | „Jak żyć Panie Premierze?”, czyli problemy społeczne współczesnej Polski

20.04.2020 - 08:17 aktualizacja 20.04.2020 - 08:17
Redakcja: MJ

Tytuł wystąpienia nawiązuje do słów popularnego w 2011 roku hodowcy papryki. Jeśli nie pamiętacie, w jakich okolicznościach wypowiedział on to słynne zdanie, koniecznie wysłuchajcie wykładu. W jego trakcie dr Natalia Stępień-Lampa podejmuje m.in. temat wyzwań demograficznych, w tym przede wszystkim starzenia się społeczeństwa polskiego oraz migracji. W związku z tym, podczas wykładu nie mogło zabraknąć kwestii związanych z kryzysem migracyjnym w Unii Europejskiej, którego apogeum miało miejsce w 2015 roku. Ponadto analizie poddano kwestie związane z zarobkami, bezrobociem i ubóstwem.

Materiał wideo dostępny jest na stronie: www.youtube.com.

Dr Natalia Stępień-Lampa – adiunkt w Instytucie Nauk Politycznych UŚ. Współtworzy Uniwersytet Śląski Młodzieży. Jej zainteresowania naukowe wiążą się z polityką społeczną, w tym w szczególności z polityką edukacyjną i szansami edukacyjnymi dzieci i młodzieży. W 2010 roku ukończyła Szkołę Trenerów. Doświadczenia zdobyte podczas prowadzenia szkoleń wykorzystuje w pracy dydaktycznej, prowadząc ćwiczenia i konwersatoria dla studentów politologii na Uniwersytecie Śląskim. Od 2012 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej. W lipcu 2014 roku z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską. Jest również instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego i po godzinach pracuje z dziećmi i młodzieżą. Kocha góry, w tym w szczególności Tatry. Zimą jeździ na nartach, latem na rolkach. Ostatnio zachwyca się sagą „Pieśni lodu i ognia” George’a R.R. Martina oraz kryminałami J. Nesbo.