77. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej

02.09.2022 - 12:02, aktualizacja 12.09.2022 - 14:28
Redakcja: K.S

Gościem 77. odsłony Klubu Myśli Ekologicznej będzie Marcin Popkiewicz – autor bestsellerów „Świat na rozdrożu”, „Rewolucja energetyczna. Ale po co?”, „Nauka o klimacie” oraz „Zrozumieć transformację energetyczną”. Założyciel i redaktor portali naukaoklimacie.pl i ziemianarozdrozu.pl. Laureat głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu 2015”, „Economicus 2016” za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną oraz „Promotor Energetyki Odnawialnej 2016”. Laureat przyznawanej przez MNiSW oraz PAP nagrody „Popularyzator Nauki 2017” wraz z zespołem redakcyjnym „Nauka o klimacie”. „Lider edukacji o zrównoważonym rozwoju” magazynu Forbes w 2022 roku. Przewodniczący Komitetu Monitorującego projektów z zakresu Europejskiego Zielonego Ładu w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Poruszanym tematem będzie transformacja energetyczna.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć promocja najnowszej książki gościa: „Zrozumieć transformację energetyczną” (Wydawnictwo Sonia Draga Post factum 2022).

Spotkanie odbędzie się w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11, Sosnowiec).

Organizatorami są Klub Myśli Ekologicznej, Metropolia GZM, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje m.in. „Gazeta Uniwersytecka UŚ”.

Szczegóły dostępne na Facebooku KME.