Briefing prasowy Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów

10.10.2016 - 13:19, aktualizacja 10.10.2016 - 13:19
Redakcja: admin

We wtorek 11 października 2016 r. o godz. 11.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12, sala nr 24) rozpocznie się briefing prasowy Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów dotyczący planów UŚM na rok akademicki 2016/2017, a także zmian w egzaminach maturalnych w roku 2017.

W  briefingu udział wezmą Dominika Hofman-Kozłowska koordynująca pracę UŚM oraz dr Marta Baron-Milian, która przybliży zasady matury ustnej z języka polskiego.

Uniwersytet Śląski Maturzystów już od pięciu lat organizuje projekty edukacyjne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przygotowujące do egzaminu maturalnego. Rok szkolny 2016/17 rozpocznie się od sześciomiesięcznych Intensywnych Warsztatów Maturalnych, które obejmować będą następujące przedmioty: język polski, matematyka, biologia, chemia, historia oraz wiedza o społeczeństwie. Warsztaty bazują na innowacyjnych metodach (m.in. gry edukacyjne, mapy myśli, przeprowadzanie doświadczeń, zajęcia z wykorzystaniem  multimediów, spotkania z inspirującymi gośćmi i specjalistami z wybranych obszarów). Udział w warsztatach daje szansę bliższego poznania Uniwersytetu Śląskiego.

W tym roku czekają na maturzystów również nowości. Chętni będą mieli możliwość wzięcia udziału w czteromiesięcznym tutoringu. Tutoring to metoda indywidualnej opieki nad podopiecznym oparta na relacji mistrz – uczeń, która dzięki integralnemu spojrzeniu na rozwój człowieka, stara się o pełny rozwój jego potencjału, szczególnie w kontekście świadomego wyboru przyszłej drogi zawodowej.

Na spotkaniu zostaną zaprezentowane ponadto informacje dotyczące wyników ubiegłorocznych absolwentów i zasad matury ustnej z języka polskiego.

Zapisy na warsztaty (za pośrednictwem strony www.maturzysta.us.edu.pl) potrwają do 20 października.