„Czy dzikie zwierzęta wyginą?” – pokaz filmu „Animal”

25.08.2023 - 10:39, aktualizacja 25.08.2023 - 13:37
Redakcja: OO

W ramach cyklu spotkań z ekofilmem we wtorek 5 września 2023 roku w Kinie Roma w Zabrzu (ul. Padlewskiego 4) odbędzie się pokaz filmu „Animal” (reż. Cyril Dion, Francja, 2022) połączony z dyskusją. Bohaterami filmu są Bella Lack i Vipulan Puvaneswaran – nastolatkowie oddani sprawie ochrony zwierząt oraz Jane Goodall – prymatolożka znana na całym świecie ze swoich przełomowych badań nad szympansami.

Spotkanie poprowadzą: prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz dr Ryszard Kulik z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

Wstęp wolny. Szczegółowe informacje znajdują się na wydarzeniu na Facebooku.

Organizatorami spotkania są: Klub Myśli Ekologicznej, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Kino Roma w Zabrzu.

„Czy dzikie zwierzęta wyginą?”, 5.09.2023, 17.30 Kino Roma ul. Padlewskiego 4 Zabrze, Projekcja filmu „Animal”, logotypy organizatorów