Dni Kultury Quebeckiej

02.12.2021 - 09:33, aktualizacja 10.12.2021 - 09:12
Redakcja: RJ

Od 15 do 16 grudnia 2021 roku odbywać się będą Dni Kultury Quebeckiej. W ramach wydarzenia zorganizowany zostanie cykl wykładów i prezentacji poświęconych literaturze i kulturze Kanady.

Spotkanie zaplanowano w formule hybrydowej. Pierwszy dzień wykładów przebiegać będzie zdalnie na platformie MS Teams, natomiast drugi odbędzie się stacjonarnie w siedzibie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Grota-Roweckiego 5, sala 0.1) oraz będzie transmitowany na YouTube UŚ.

Dzień Kultury Quebeckiej organizowany jest od 2005 roku. Tradycję zapoczątkował prof. dr hab. Krzysztof Jarosz, ówczesny kierownik dawnego Zakładu Badań Kanadyjskich i Przekładu Literackiego, pomysłodawca przedsięwzięcia. Przez wiele lat kanadyści i quebecyści związani z istniejącym do 2017 roku Instytutem Języków Romańskich i Translatoryki UŚ oraz zaproszeni goście przybliżali szerokiej publiczności specyfikę kultury quebeckiej i kanadyjskiej. W ubiegłym roku Dzień Kultury Quebeckiej nie odbył się ze względów epidemicznych.

grafika promująca Dni Kultury Quebeckiej
Grafika promująca Dni Kultury Quebeckiej