„Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” na Uniwersytecie Śląskim

22.11.2016 - 09:55, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

„Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” to cykl wykładów i warsztatów, który już od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych programistów. Podczas spotkania specjaliści z Future Processing dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i prezentują różne aspekty pracy projektowej. Celem przedsięwzięcia jest dbanie o wszechstronny rozwój studentów i absolwentów kierunków technicznych oraz promocja wiedzy technologicznej. Projekt, podobnie jak w poprzednich edycjach, realizowany jest na Uniwersytecie Śląskim i Politechnice Śląskiej.

Pierwszy blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO) organizowany na Uniwersytecie Śląskim odbędzie się w środę 30 listopada 2016 roku na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach w Sosnowcu. Uczestnicy otwartych wykładów „Droga do inżyniera” przekonają się, że praca w projekcie informatycznym to umiejętność łączenia wielu kompetencji, zarówno twardych jak i miękkich. Zdobędą wiedzę o zasadach pisania „czystego kodu”, ale jednocześnie przekonają się, że proces tworzenia oprogramowania to znacznie bardziej zróżnicowany proces, niż samo kodowanie. Podczas spotkania poruszone zostaną także zagadnienia związane z biznesem i współpracą z klientami.

Zapisy na pierwszy blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” 2016/2017 odbywają się za pośrednictwem strony: www.dpto.pl.

Uczestnicy mają również możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się 10 grudnia 2016 roku w siedzibie firmy Future Processing. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w wykładach I bloku DPTO i w najciekawszy sposób uzasadnią chęć udziału w szkoleniu. Zapisy na warsztaty ruszają 2 grudnia 2016 roku.

Cyklu DPTO składa się z dwóch bloków tematycznych, realizacja drugiego bloku planowana jest w marcu 2017 roku.

Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing, biorąca udział w wielu kluczowych dla informatyki przedsięwzięciach, nawiązując przy tym współpracę ze szkołami wyższymi w obszarze rozwoju, badań i edukacji.

Plakat promujący wykłady i warsztaty