Druga edycja cyklu „Spotkań z psychoterapią”

22.05.2017 - 10:17, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

24 maja i 1 czerwca 2017 roku w Katowicach odbywać się będzie druga edycja cyklu „Spotkań z psychoterapią”, którego celem będzie przybliżenie szerokiemu gronu studentów tematykę arteterapii, jej naukową zasadność oraz możliwe zastosowanie w praktyce. W programie tegorocznego wydarzenia, które przebiegać będzie pod hasłem „Spotkania z psychoterapią – sztuka leczenia”, zaplanowano dwa panele dyskusyjne z udziałem specjalistów w dziedzinie arteterapii (z zakresu plastyki, muzyki, tańca oraz filmu), a także warsztaty dla studentów. W projekt zaangażowani są studenci międzyuczelnianego kierunku arteterapii prowadzonego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz ASP w Katowicach.

Szczegółowy program wydarzenia:

24 maja, aula im. Józefa Pietera na Wydziale Pedagogiki i Psychologii – „Plastyka, Muzyka, Teatr:

• godz. 11.30–14.30 – panel dyskusyjny z udziałem prof. ndzw. dr hab. Jolanty Jastrząb, dr hab. Katarzyny Krasoń, dr Marzeny Śniarowskiej-Tlatlik, mgr Sary Knapik-Szwedy, mgr Marii Posłusznej,
  • godz. 14.30–15.00 – przerwa kawowa
  • godz. 15.00–16.30 – warsztaty:
    • prof. ndzw. dr hab. Jolanta Jastrząb: „Ściana – kontekst realny i symboliczny, czyli czy udaje nam się wyjść poza własne ograniczenia?”,
    • Paulina Mol: „Moja codzienność – warsztat pracy z kolażem”.

1 czerwca, aula im. Kazimierza Lepszego w rektoracie UŚ – „Film:

• godz. 11.30–13.30 – panel dyskusyjny z udziałem dr Agnieszki Skorupy, mgr. Michała Brola, mgr Ewy Warmuz-Warmuzińskiej, mgr Patrycji Paczyńskiej-Jasińskiej,
  • godz. 13.30–14.00 – przerwa kawowa
  • godz. 14.00–15.30 – warsztaty:
    • Monika Ignacak: „Zastosowanie technik arteterapeutycznych w twórczym rozwoju”,
    • Aleksandra Dixa: „Praca z komiksem”.

W razie pytań należy się kontaktować drogą elektroniczną, pisząc pod adres e-mail: konferencja.arteterapia@gmail.com. Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Psychoterapii i Treningu Psychologicznego działające na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ.

Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku.

Plakat promujący II edycję spotkań z psychologią zawierający szczegółowy program wydarzenia