Dyskusja panelowa nt. „Społeczeństwa obywatelskiego – dlaczego warto się angażować?”

02.12.2016 - 17:10, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

W czwartek 8 grudnia 2016 roku o godz. 12.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a) rozpocznie się debata nt. „Społeczeństwa obywatelskiego – dlaczego warto się zaangażować?”. Tematem spotkania będzie znaczenie aktywności społecznej oraz rola i zwiększenie udziału młodzieży w budowie społeczeństwa obywatelskiego.

W debacie udział wezmą: kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku dr Helena Hrapkiewicz, działaczka krajowych i międzynarodowych młodzieżowych organizacji politycznych adw. Maja Mazurkiewicz, koordynator wojewódzki „Szlachetnej Paczki” Bożena Rolnik oraz dr hab. Zbigniew Zagała z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego. Moderatorem rozmowy będzie Krzysztof Wieczorek – współtwórca Biura Organizacji Pozarządowych w Bytomiu.

Organizatorami spotkania są Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja im. Konrada Adenauera.

Potwierdzenie obecności należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: emilia.socha@haus.pl lub zgłaszać telefonicznie pod numerem: 32 461 20 70 do 5 grudnia. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zaproszenie na debatę (plik pdf)

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.haus.pl.