Dyskusja pt. „Jak się nie uczyć, żeby się (na)uczyć?”

26.04.2022 - 09:24, aktualizacja 27.04.2022 - 10:56
Redakcja: RJ

Przestrzeń edukacji nieustannie domaga się stawiania pytań o sens kształcenia, model ucznia, profil nauczyciela. W drodze refleksji chcielibyśmy uprzywilejować zwłaszcza dwa z nich: o co tak naprawdę chodzi w uczeniu (się), a także jak się nie uczyć, żeby się (na)uczyć?

Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych UŚ zaprasza studentów i uczniów, nauczycieli, pedagogów i rodziców do wspólnej dyskusji wokół książek: „A jeśli nie trzeba uczyć…” prof. Tadeusza Sławka oraz „Bez-silna edukacja. O kształceniu kruchego” dr hab. Krzysztofa Maliszewskiego, prof. UŚ, wydanych w 2021 roku w serii Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego „Nowa Edukacja”.

Spotkanie wiąże się również z nowym kierunkiem studiów (w ofercie Uniwersytetu od roku akademickiego 2020/2021) – Indywidualne Studia Nauczycielskie (ISN), w ramach których goście spotkania prowadzą autorskie zajęcia. Model studiowania w ramach ISN, jak i towarzyszące mu wydarzenia, są okazją do rozmów i dyskusji wokół aktualnych potrzeb oraz wyzwań edukacji i kształcenia nauczycieli.

Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia 2022 roku o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej w CINIB-ie przy ul. Bankowej 11a w Katowicach.

Udział w spotkaniu wezmą prof. Tadeusz Sławek, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w latach 1996–2002 oraz dr hab. Krzysztof Maliszewski, prof. UŚ. Dyskusję poprowadzi Tomasz Pawlus.

Wstęp wolny.