Dzień Irlandzki

20.11.2017 - 13:08, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

W poniedziałek 4 grudnia 2017 r. o godz. 9.00 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu rozpocznie się Dzień Irlandzki, którego organizatorem jest Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych we współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej. Gościem honorowym wydarzenia będzie ambasador Irlandii w Polsce JE Gerard Keown, który spotka się z JM Rektorem Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Andrzejem Kowalczykiem oraz otworzy wystawę pt. „Odrodzenie Celtyckie”.

W programie Dnia Irlandzkiego zaplanowano m.in.: pokaz irlandzkich gier tradycyjnych i komputerowych przygotowany przez studentów i doktorantów specjalności SPRINT-WRITE, pokaz i warsztaty tańca irlandzkiego, koncert zespołu Carrantuohil, pokaz filmów irlandzkich i warsztaty języka irlandzkiego.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych.

plakat promujący dzień irlandzki z pumą i programem wydarzenia