Dzień Korporanta

16.04.2016 - 11:40, aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

14 kwietnia 2016 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego obchodzony był Dzień Korporanta, mający na celu uczczenie 50. rocznicy śmierci Adama Doruchowskiego – pierwszego prezesa polskiej korporacji akademickiej Aquilonia w Warszawie, 1050. rocznicę Chrztu Polski oraz 200. powstania Polonii we Wrocławiu – pierwszej polskiej korporacji akademickiej, której tradycje kontynuuje Polska Korporacja Akademicka Magna Polonia Vratislaviensis. W programie wydarzenia zaplanowano: mszę świętą w intencji śp. Adama Doruchowskiego, palenie zniczy na grobach filistrów: Adama Doruchowskiego i Wojciecha Korfantego oraz sesję naukową.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: dziekan Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Czesław Martysz, Polska Korporacja Akademicka Aquilonia, Polska Korporacja Akademicka Magna Polonia Vratislaviensis, Poczet Założycielski Polskiej Korporacji Akademickiej Silesia Superior.

plakat promujący Dzień Korporanta