Dzień Kultury Kanadyjskiej

05.05.2016 - 10:09, aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

12 maja 2016 roku od godz. 10.00 do 16.30 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego (ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego 5, Sosnowiec) odbędzie się kolejna edycja Dnia Kultury Kanadyjskiej.

Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w wykładach, prezentacjach oraz w warsztatach poświęconych analizie literatury kanadyjskiej. Warsztaty będą dotyczyły analizy wierszy Margaret Atwood The Journals of Susanna Moodie” w sposób naukowy i kreatywny. Gościem warsztatów będzie Dr Tegan Zimmerman z Okanagan College w Brytyjskiej Kolumbii, która w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017 wygłosi w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych UŚ serię wykładów oraz przeprowadzi innowacyjne zajęcia poświęcone kanadyjskiej powieści historycznej, dramatowi kanadyjskiemu i kulturze popularnej.

Program

Organizatorami są: Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich UŚ oraz Centrum Studiów Kanadyjskich UŚ

Szczegółowe informacje udziela dr hab. Eugenia Sojka (eugenia.sojka@us.edu.pl).

Plakat promujący wydarzenie.