Dzień Polonistów 2019

30.05.2019 - 12:11, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

7 czerwca 2019 roku na Wydziale Filologicznym w Katowicach odbędzie się Dzień Polonistów, podczas którego uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mieli okazję uczestniczyć w wykładach, konwersatoriach i warsztatach. W programie wydarzenia, którego organizatorem jest Instytut Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego, zaplanowano dwa wykłady inauguracyjne:

• prof. zw. dr. hab. Mariana Kisiela nt. „Tadeusz Różewicz jako poeta Zagłady”,
  • dr hab. Agnieszki Nęckiej nt. „Uzależnienie od ścianek. O pisarzach-celebrytach”,

a także zajęcia poświęcone literaturze i kulturze współczesnej.

Rozegrany zostanie również turniej wiedzy o literaturze i języku „Uniwersjada Polonistyczna”, w którym udział wezmą trzyosobowe reprezentacje szkół z województwa śląskiego oraz konkurs „Punkt krytyczny” w dwóch kategoriach: „recenzja” i „opowiadanie”.

Program Dnia Polonistów (pdf, 185 kB)