Dzień Slawistyczny SLAVDAN 2017

06.12.2017 - 10:32, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

W czwartek 7 grudnia 2017 r. o godz. 9.00 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu rozpocznie się Dzień Slawistyczny SLAVDAN organizowany przez studentów Instytutu Filologii Słowiańskiej we współpracy z Kołem Naukowym Światowid. Obchody Dnia Slawistycznego będą okazją do bliższego poznania kultury i historii Słowian, a także ich tradycyjnej kuchni. Na przygotowanych z tej okazji stoiskach będzie można skosztować słowiańskich dań oraz obejrzeć przygotowane przez studentów prezentacje dotyczące poszczególnych krajów: Bułgarii, Czech, Chorwacji, Macedonii, Serbii, Słowacji i Słowenii.

W programie wydarzenia zaplanowano także część artystyczną, której temat przewodni w tym roku brzmi „Kraje słowiańskie w abstrakcyjnej przyszłości”.

Program Dnia Slawistycznego (pdf)

czarny plakat promujący Dzień Slawistyczny 2017 ze szczegółowym programem wydarzenia