Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

17.11.2022 - 09:46, aktualizacja 25.11.2022 - 14:02
Redakcja: K.S

Od 20 do 22 listopada 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach będzie odbywał się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jest to inicjatywa organizowana od 2011 roku, podczas której zostają omówione bieżące problemy dotyczące przedsiębiorczości, a także inne nurtujące zagadnienia z nią związane. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Podczas kongresu zaplanowano wykłady, debaty i panele dyskusyjne, w których wezmą udział przedstawiciele Komisji i Parlamentu Europejskiego, najwyższych władz państwowych, ministerstw i agend rządowych, a także przedstawiciele świata nauki i kultury.

Z Uniwersytetu Śląskiego w wydarzeniu uczestniczyć będą:

• prof. dr hab. Ryszard Koziołek, rektor UŚ, wywiad na temat: „Nauka nowym przemysłem Śląska”, 21 listopada, godz. 11.30, strefa medialna; debata pt. „Silesia – Land of Opportunity”, 21 listopada, godz. 12.00–12.45;
  • dr hab. Rafał Muster, prof. UŚ, Instytut Socjologii, Wydział Nauk Społecznych UŚ, debata pt. „Regres czy progres śląskiego rynku pracy?”, 21 listopada, godz. 11.30–13.00;
  • prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic, Wydział Prawa i Administracji UŚ, wykład inauguracyjny panelu pt. „Jak naprawić Polski Ład – rozważania z perspektywy doradcy podatkowego”, 22 listopada, godz. 10.20–10.40.

Do udziału w konferencji wymagana jest rejestracja: ekmsp.eu/register.

Szczegóły wydarzenia są dostępne na głównej stronie wydarzenia.