Frankofonia 2016

14.03.2016 - 16:15, aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

31 marca 2016 roku w godz. od 10.00 do 13.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Sosnowcu odbędą się główne obchody Światowego Dnia Frankofonii w Uniwersytecie Śląskim. W inauguracji udział weźmie JM Rektor UŚ, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. W programie tegorocznej edycji wydarzenia, która odbywa się pod hasłem „Przygoda z tłumaczeniem w krajach częściowo frankofońskich”, zaplanowano m.in.:

• warsztaty tłumaczeniowe dla licealistów i gimnazjalistów,
  • prezentację oferty edukacyjnej Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki UŚ,
  • spotkanie z JM Rektorem Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesławem Banysiem oraz polskimi i zagranicznymi gości Frankofonii,
  • wykłady w językach francuskim, włoskim, hiszpańskim i angielskim,
  • wystawę „Spirou” – bohatera komiksu w Polsce znanego jako Sprytek,
  • wręczenie nagród uczestnikom warsztatów połączone z koncertem
    Doroty Zygadło.

W obchodach uczestniczyć będą licealiści i gimnazjaliści z regionu wraz z opiekunami.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Języków Romańskich i Translatoryki UŚ. Patronat nad obchodami objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Program (dokument pdf)

Plakat promujący Frankofonię 2016