Gala wręczenia wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego

14.06.2018 - 15:08, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

W czwartek 21 czerwca 2018 roku o godz. 17.00 w katowickim Kinoteatrze Rialto rozpocznie się gala wręczenia wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka. Podczas uroczystości, którą poprowadzi prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek, nagrodzonych zostanie 38 wyróżniających się studentów i doktorantów, a także słuchaczy: Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, Uniwersytetu Śląskiego Młodzieży, Uniwersytetu Śląskiego MaturzystówUniwersytetu Trzeciego Wieku. Tego wieczoru poznamy również laureatów konkursu na Studenta i Doktoranta Roku.

Uroczystość uświetnią występy Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” oraz zespołu Lunatyp. Swoje umiejętności artystyczne zaprezentują także tegoroczne laureatki wyróżnień: Aleksandra Krawiec i Adrianna Noszczyk. Samą galę poprzedzi natomiast spotkanie osób wyróżnionych z prorektorem ds. kształcenia i studentów UŚ, przewodniczącym kapituły konkursowej prof. dr. hab. Ryszardem Koziołkiem.

Celem organizowanego od 2009 roku konkursu jest wyłonienie osób wykazujących się zaangażowaniem, wytrwałością i pomysłowością w działalności naukowej i popularnonaukowej, społecznej czy kulturalnej, osób w szczególny sposób inicjujących i wspierających życie studenckie, a także posiadających znaczące osiągnięcia artystyczne bądź sportowe. Tegoroczna, jubileuszowa edycja konkursu wpisuje się w obchody 50-lecia istnienia uczelni.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: www.wyroznienia.us.edu.pl.

Plakat promujący galę wręczenia wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego