Hispanofonia 2018

04.04.2018 - 17:04, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

12 kwietnia 2018 roku na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu odbędzie się kolejna edycja Hispanofonii – wydarzenia, które promuje język hiszpański w naszym regionie. Organizatorem spotkania jest Zakład Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki UŚ, a koordynatorem dr Sabina Deditius. Temat przewodni tegorocznej edycji Hispanofonii brzmi „Deporte en España y América Latina”. Uroczystość adresowana jest do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz średnich.

W wydarzeniu udział wezmą uczniowie z: X Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego w Katowicach, II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu, I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach, V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach, III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach, IV Liceum Ogólnokształcące im. Generała Maczka w Katowicach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Walentego Roździeńskiego w Sosnowcu,  Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu, I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich, Zespołu Szkół nr 1 w Tychach, II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej oraz z Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach.

Program:

• godz. 10.00–11.00 – Oficjalne powitanie gości, prelekcje pracowników Zakładu Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich:
    • mgr Aleksandra Ziobrowska: „Deportes nacionales de España y América Latina”
    • mgr Natalia Wiśniewska: „Más que futbol”
    • konkurs dla uczniów
  • godz. 11.00–11.15 – Przerwa
  • godz. 11.15–12.00 – Program artystyczny w wykonaniu Natalii Płonki – studentki I roku języka hiszpańskiego oraz ogłoszenie wyników konkursu.

plakat promujący Hispanofonię 2018 zawierający szczegółowy program wydarzenia. W tle zarysy budynków i ludzkich sylwetek