II Festiwal Języka Ojczystego

15.02.2016 - 11:59, aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

22, 25 i 29 lutego 2016 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej oraz na Wydziale Filologicznym w Katowicach odbywać się będzie II edycja Festiwalu Języka Ojczystego. W programie przewidziano warsztaty, wykłady i grę edukacyjną dla uczniów szkoły podstawowej. Spotkania, które mają na celu  krzewienie kultury języka oraz wiedzy o języku, adresowane są do uczniów, studentów i wszystkich miłośników języka polskiego.

Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, obchodzonego 21 lutego dla upamiętnienia demonstracji w Dhace (Bangladesz) w 1952 roku, podczas której zginęło pięciu studentów. Demonstranci domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

Organizatorem wydarzenia jest oddział katowicki Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego. Współorganizatorami są Instytut Języka Polskiego UŚ, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Instytutu Języka Polskiego UŚ „Via Linguae”.