III Ogólnopolska Konferencja „Baśń i bajka – udział w rozwoju dziecka”

28.04.2016 - 13:25, aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

24 maja 2016 roku na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Baśń i bajka –  udział w rozwoju dziecka”.

Konferencja jest skierowana do studentów i doktorantów pedagogiki, psychologii, etnologii, filologii polskiej oraz innych kierunków humanistycznych, pedagogów, psychologów oraz rodziców. Tematem przewodnim spotkania będzie przypomnienie dużej wartości baśni i wywodzącej się z niej bajki terapeutycznej w edukacji i terapii dziecka, dzieci z dysfunkcjami oraz osób dorosłych. Konferencja będzie miała charakter interdyscyplinarny. Spojrzenie na bajkę z różnych perspektyw badawczych: pedagogicznej, psychologicznej, etnologicznej i filologicznej, pozwoli uchwycić jej fenomenologiczne meritum z punktu widzenia terapii.

Zgłoszenia do czynnego udziału w sesji plenarnej lub posterowej należy przesyłać do 15 maja drogą elektroniczną na adres e-mail: lmatusiak@us.edu.pl. W przypadku dużej liczby zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru prelegentów. Decyzja o zakwalifikowaniu do udziału w konferencji zostanie przesłana do 17 maja. Opłata konferencyjna wynosi 40 zł, dla studentów – 30 zł

Formularz zgłoszeniowy (plik doc)

Zaproszenie (plik pdf)

Program konferencji (plik pdf)