Inauguracja kampanii społecznej „Granatem w (prze)dawkowanie. UŚwiadamiamy”

24.02.2016 - 15:22, aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

W środę 9 marca 2016 roku o godzinie 11.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się inauguracja kampanii społecznej „Granatem w (prze)dawkowanie. UŚwiadamiamy”, organizowanej przez Uniwersytet Śląski, Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach oraz CenterMed.

Akcja ma na celu uświadomienie zagrożeń związanych z nadużywaniem leków przeciwbólowych i suplementów oraz udzielenie informacji o alternatywnych metodach radzenia sobie z bólem, a także o sposobach dbania o zdrowie na co dzień.

Kampania rozpocznie się briefingiem prasowym o godz. 10.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (sala 29). W spotkaniu z mediami udział wezmą przedstawiciele organizatorów, partnerów oraz lekarze ze Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach. W ramach inauguracji odbędzie się otwarty panel z udziałem ekspertów. W programie zaplanowane są wystąpienia:

• dr. hab. n. med. Andrzeja Madeja – „Szkodliwość leków przeciwbólowych”,
  • dr. hab. n. med. prof. ŚUM Rafała Stojko – „Społeczny problem bólu miednicy małej, nadużywanie leków przeciwbólowych u młodych pacjentek”,
  • dr hab. n. med. Agnieszki Drosdzol-Cop – „Nadużywanie leków przeciwbólowych przez dziewczęta z problemami ginekologicznymi”,
  • dr. n. med. Marka Walusiaka – „Ból – wróg czy przyjaciel? Spojrzenie fizjoterapeuty na bóle głowy”.

W ramach kampanii przygotowano materiały edukacyjne, a także stronę internetową z ciekawymi artykułami i psychotestem.

Szczegółowe informacje o inauguracji i kampanii znajdują się na stronie internetowej: www.us.edu.pl/granatem-w-przedawkowanie

Plakat informujący o inauguracji kampanii „Granatem w (prze)dawkowanie. UŚwiadamiamy”

„chorzow.eu” - „Kampania społeczna „Granatem w (prze)dawkowanie. UŚwiadamiamy”” (03.03.2016).

„mojchorzow.pl” - „Kampania społeczna "Granatem w (prze)dawkowanie. UŚwiadamiamy"” (04.03.2016).

„rynekaptek.pl” - „Akcja społeczna na temat nadużywania leków” (04.03.2016).

„insilesia.pl” - „„Granatem w (prze)dawkowanie. UŚwiadamiamy"” (09.03.2016).

„gliwice24h.pl” - "Kampania przeciw nadużywaniu leków i suplementów" (10.03.2016).

„rynekseniora.pl” - "Lekarze ostrzegają: Polacy nadużywają leków i suplementów" (10.03.2016).

„samorzad.pap.pl” - "Bierzesz leki profilaktycznie? Może to opóźnić zdiagnozowanie poważnych chorób" (09.03.2016).

„naukawpolsce.pap.pl” - "Kampania przeciw nadużywaniu leków i suplementów" (10.03.2016).

„interia.pl” - "Suplementy to bardzo duży problem w Polsce" (10.03.2016).