Inauguracja programu „Uniwersytet Najlepszych”

18.10.2018 - 09:50, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

24 października 2018 r. w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbyła się inauguracja programu „Uniwersytet Najlepszych”. Projekt ma na celu rozwijanie zainteresowań najzdolniejszych mieszkańców Katowic, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pokazanie im bogatej oferty edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego oraz zachęcenie do podjęcia studiów w stolicy województwa śląskiego. Jego uczestnicy pod opieką i przy wsparciu tutora – pracownika naukowego uczelni, podejmą próbę rozpoznania swoich zainteresowań i predyspozycji oraz wyznaczą ścieżkę rozwoju osobistego i naukowego.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie oraz ich tutorzy, a także prof. dr hab. Ryszard Koziołek – prorektor ds. kształcenia i studentów oraz Waldemar Bojarun – wiceprezydent Katowic.

Organizatorami projektu są Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Urząd Miasta Katowice, a współorganizatorami Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 5 w Katowicach oraz Pałac Młodzieży w Katowicach.

Wspólne pamiątkowe zdjęcie uczniów i tutorów

fot. Sekcja Prasowa UŚ