IX edycja cieszyńskiej Wampiriady

14.04.2016 - 09:55, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

We wtorek 26 kwietnia 2016 roku o godz. 10.00 w Centrum Konferencyjnym Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbędzie się IX edycja cieszyńskiej Wampiriady – akcji honorowego krwiodawstwa, organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej.

Wampiriada to największa w Polsce kampania honorowego krwiodawstwa prowadzona w środowisku akademickim. Główny celem projektu jest uświadomienie społeczeństwu potrzeby zbiórek krwi i szpiku kostnego. Cieszyńska edycja akcji odbywa się regularnie od kwietnia 2012 roku.

Krew będzie można oddawać w krwiobusie na parkingu za budynkiem głównym Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego od godz. 10.00 do 15.00.

Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku.