IX edycja ogólnopolskiej Nocy Biologów

18.12.2019 - 09:20, aktualizacja 18.12.2019 - 09:35
Redakcja: OO
Tagi: Noc Biologów

Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego organizuje kolejną IX edycję ogólnopolskiej Nocy Biologów, która odbywać się będzie pod hasłem „Globalne zmiany środowiska”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 w auli Instytutu Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska (Katowice, ul. Bankowa 9). W programie, które skierowane jest do dzieci, młodzieży oraz mieszkańców regionu zainteresowanych naukami przyrodniczymi, przewidziano m.in. wykłady, warsztaty, pokazy, wystawy oraz konkursy.

Wykład inauguracyjny pt. „Technologie kosmiczne dla zdrowia planety, czyli alternatywne światy dla Ziemi w obliczu zmian klimatycznych” wygłoszą dr Agata Kołodziejczyk oraz Mateusz Harasymczuk, założyciele habitatu księżycowego i marsjańskiego Lunares – symulowanej bazy kosmicznej i laboratorium badawczego.

Noc Biologów to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z pracownikami Instytutu Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska, laboratoriami i ich wyposażeniem, a także z tematyką prowadzonych w instytucie badań naukowych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.nocbiologow.pl.