Kolejne spotkania z cyklu „Duety mocy”

23.03.2023 - 09:48, aktualizacja 24.03.2023 - 13:25
Redakcja: OO

Ruszyły zapisy na kolejne spotkania online w ramach projektu „Duety Mocy”. To cykl bezpłatnych webinariów i interaktywnych spotkań, których celem jest wymiana poglądów, pomysłów i idei w gronie osób realizujących i odpowiedzialnych za kształcenie dzieci i młodzieży.

Harmonogram spotkań

• 27 marca, godz. 16.30: „Świadoma komunikacja z uczniem w sytuacji trudnych doświadczeń” – dr Dorota Prysak
    Komunikacja pełni w życiu jedną z podstawowych funkcji. Jest niezbędna w relacji z uczniem i uczennicami, którzy doświadczyli trudnych sytuacji, w tym migracji i uchodźstwa. Zadajemy sobie pytanie, w jaki sposób możemy poprawić jakość tych relacji? Jak możemy poznać ich emocje i potrzeby? Celem wykładu jest zwrócenie uwagi na prawdziwe myśli oraz odczucia uczniów i uczennic, a także rozkodowanie sygnałów ich mowy niewerbalnej. Zastanowimy się również, jak świadomie używać mowy ciała w celu poprawienia naszej komunikacji.
  • 29 marca, godz. 16.30: „Relacje ponad racje. O budowaniu relacji ponad różnicami” – Monika Szczepanik
    Co składa się na komunikację, którą obie strony uznają za konstruktywną? Co stoi na przeszkodzie, by usłyszeć drugiego i być usłyszanym? Jak budować przestrzeń do dialogu mimo różnorodności? Jak różnorodność (doświadczeń, wieku, ról, stanowiska) może wesprzeć nas w komunikacji? Na te i podobne pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź w Porozumieniu bez Przemocy.

Zapisy na spotkania odbywają się poprzez formularz rejestracyjny.

„Duety Mocy” to każdorazowo seria dwóch spotkań online (trwających dwie godziny) prowadzonych przez ekspertów w zakresie edukacji i metodyki. Organizatorami cyklu są Uniwersytet Otwarty w Uniwersytecie Śląskim oraz Miasto Katowice. Projekt realizowany będzie od marca do grudnia 2023 roku. Spotkania są finansowane przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

grafika promująca spotkania w ramach „Duetów mocy”