Koncert muzyki z I części trylogii J.R.R. Tolkiena z udziałem chóru „Harmonia”

18.01.2018 - 17:24, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

W poniedziałek 22 stycznia 2018 roku o godz. 19.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek” w Katowicach rozpocznie się wyjątkowy spektakl muzyczno-filmowy skoncentrowany na pierwszej części trylogii „Władca Pierścienia” Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Po raz pierwszy w Polsce do wyświetlanej na dużym ekranie „Drużyny Pierścienia” będzie można usłyszeć na żywo oskarową muzykę Howarda Shore’a. Na scenie wystąpi ok. 250 artystów. Gościem specjalnym będzie Justyna Steczkowska, a koncert prowadzi Shih-Hung Young.

Jednym z  wykonawców jest  Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” kierowany przez dr hab. prof. UŚ Izabellę Zielecką-Panek, któremu towarzyszą: Chór Uniwersytetu Rzeszowskiego, Poznański Chór Chłopięcy i Polska Orkiestra Muzyki Filmowej.

W Polsce zaplanowano łącznie pięć koncertów w: Warszawie (16 stycznia), Wrocławiu (18 stycznia), Szczecinie (20 stycznia), Katowicach (22 stycznia) i Gdańsku (24 stycznia). Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie organizatora wydarzenia: http://royalconcert.pl. Trailer dostępny jest na kanale YouTube.

Plakat promujący koncert połączony z projekcją filmu