Konferencja „Jakość w kształceniu językowym”

28.02.2019 - 13:54, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego organizuje konferencję naukowo-dydaktyczną pt. „Jakość w kształceniu językowym“, która odbędzie się 8 marca 2019 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach.

Celem spotkania jest próba określenia pojęcia, czynników determinujących i metod pomiaru jakości kształcenia językowego oraz uporządkowanie zagadnień dotyczących jakości w nauczaniu języków obcych na różnych etapach edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem szkolnictwa wyższego. Tematem obrad będzie również ocena procesu nauczania-uczenia się przez jego uczestników, rola oceniania w zapewnianiu jakości kształcenia, a także sposoby wspierania nauczycieli w dążeniu do podnoszenia jakości prowadzonych zajęć, efektywności nauczania i doskonalenia warsztatu zawodowego.

Konferencja adresowana jest do nauczycieli języków obcych, lektorów i pedagogów, badaczy i praktyków, doktorantów i studentów zainteresowanych aktualnymi problemami glottodydaktycznymi. Spotkanie stanie się okazją do wymiany poglądów, wizji i doświadczeń w zarysowanym obszarze tematycznym. Obradom towarzyszyć będzie refleksja na temat podstawowego zadania nauczyciela, jakim jest zapewnianie jakości kształcenia, a także szans i możliwości podnoszenia kompetencji zawodowych.

Program wydarzenia obejmuje: wykłady plenarne ekspertów w dziedzinie metodyki nauczania języków obcych, warsztaty prowadzone przez trenerów i specjalistów oraz sesje indywidualne uczestników. Języki konferencji: polski, angielski, francuski, niemiecki i inne.

Szczegółowe informacje na temat spotkania dostępne są na stronie: www.konferencjaspnjo.us.edu.pl.

Plakat promujący konferencję