Konferencja Międzynarodowa Digital Religion III: Challenges of Communication and Excommunication

14.10.2024 - 12:58, aktualizacja 14.10.2024 - 12:58
Redakcja: K.S

Od 17 do 18 października 2024 roku w spinPLACE (ul. Bankowa 5, Katowice) odbędzie się Konferencja Międzynarodowa „Digital Religion III: Challenges of Communication and Excommunication”.

Konferencja jest kontynuacją corocznych warsztatów poświęconych religii cyfrowej organizowanych przez Uniwersytet Palackiego w Ołomuńcu. W tym roku, wydarzenie odbywa się pod kuratelą Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Konferencja ma na celu zgromadzenie grupy badaczy religii cyfrowej z różnych dziedzin, aby zbadać komunikacyjne i potencjalnie wykluczające funkcje platform cyfrowych oraz cyfrowych narracji religijnych. Konferencja zainteresuje szczególnie badaczy mediów i komunikacji, ekspertów z zakresu studiów religijnych, teologów, a także lingwistów i socjologów religii.

Głównym prelegentem jest prof. Heidi A. Campbell z Wydziału Komunikacji na Texas A&M University w Stanach Zjednoczonych.

Program wydarzenia oraz pozostałe szczegółowe informacje są dostępne na stronie konferencji.