Konferencja naukowa „Rzeka Wisła 2021 – problemy i wyzwania”

09.03.2022 - 08:26, aktualizacja 23.03.2022 - 08:39
Redakcja: K.S

Śląskie Centrum Wody UŚ i Fundacja „Why Not” organizują konferencję naukową, która odbędzie się 23 marca 2022 roku w budynku Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu przy ul. Będzińskiej 60. Wydarzenie jest podsumowaniem dwutygodniowego spływu Wisłą z Goczałkowic do Gdańska, w trakcie którego pobrane zostały próby biologiczne do badań hydrobiologicznych oraz próby wody do badań fizyko-chemicznych. Podczas spotkania przedstawione i omówione zostaną wyniki badań oraz problemy i wyzwania dotyczące funkcjonowania dużych rzek. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Uczestnictwo w konferencji jest możliwe zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. W obu przypadkach jest wymagana rejestracja uczestnictwa poprzez wypełnienie i wysłanie formularza do 21 marca.

Transmisja online będzie odbywać się na kanale YouTube.

Więcej informacji wraz z programem na stronie wydarzenia.

grafika promująca konferencję „Rzeka Wisła 2021. Problemy i wyzwania”