Konferencja prasowa dot. 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE

14.12.2018 - 12:53, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

We wtorek 18 grudnia 2018 roku o godz. 10.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12) odbyła się konferencja prasowa dotycząca zbliżającego się 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, w której udział wzięli:

• prof. dr hab. Ryszard Koziołek – dyrektor generalny Festiwalu, prorektor UŚ ds. kształcenia i studentów,
  • Waldemar Bojarun – zastępca prezydenta miasta Katowic, miasta gospodarza Festiwalu,
  • przedstawiciel Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, współgospodarza Festiwalu,
  • przedstawiciel PGNiG SA, sponsora strategicznego Festiwalu,
  • przedstawiciel PKO BP SA, sponsora strategicznego Festiwalu,
  • dr Edyta Sierka – koordynator obszaru przyrody podczas Festiwalu,
  • dr Mikołaj Marcela – koordynator obszaru nauk humanistyczno-społecznych podczas Festiwalu,
  • dr Jerzy Jarosz – koordynator obszaru nauk ścisłych podczas Festiwalu.

W trakcie konferencji przedstawione zostały szczegóły dotyczące wsparcia wydarzenia i popularyzacji nauki przez Urząd Miasta Katowice oraz Górnośląsko-Zagłebiowską Metropolię. Ponadto zaprezentowane zostały szczegóły dotyczące programu 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, gości specjalnych i ambasadorów Festiwalu, terminów rejestracji na warsztaty i wydarzenia specjalne, a także ogólne informacje związane z dostępem do wydarzeń festiwalowych. Omówiony został także program uroczystej inauguracji Festiwalu, która odbędzie się 12 stycznia 2019 roku w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Na zakończenie konferencji odbył się pokaz naukowy przygotowany przez dr. Jerzego Jarosza.  Można było zobaczyć i wypróbować łoże fakira oraz przyjrzeć się niezwykłym figurom Lichtenberga, czyli wyjątkowym wzorom o fraktalnej strukturze, które powstają przy wyładowaniach elektrycznych o dużym natężeniu.