Konferencja prasowa – Śląsk nierozłączny

24.06.2020 - 15:36, aktualizacja 20.10.2020 - 13:13
Redakcja: MJ

Wspólna konferencja prasowa Miasta Cieszyn oraz Uniwersytetu Śląskiego – Śląsk nierozłączny odbyła się w czwartek 25 czerwca 2020 r. na Moście Przyjaźni w Cieszynie.

W wydarzeniu udział wzięli: prof. dr hab. Ryszard Koziołek – rektor elekt Uniwersytetu Śląskiego, dr hab. Jan Kajfosz, prof UŚ oraz dr Grzegorz Odoj, prof. UŚ – naukowcy z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ zajmujący się tematyką pogranicza, a także Gabriela Staszkiewicz – burmistrz Cieszyna oraz Gabriela Hřebačková – burmistrz czeskiego Cieszyna.

Władze miasta i uczelni chciały pokazać, jak ważne są otwarte granice dla regionu i lokalnej społeczności, a także jakie skutki dla uczelni niesie „rozłączenie” Śląska. Celem spotkania było również zaapelowanie o otwarcie granic i „nierozłączanie” Śląska.

Konferencja miała formę briefingu prasowego.