Konferencja pt. „Nowe trendy w zarządzaniu zasobami ludzkimi: czy sprawdzają się w Europie Środkowo-Wschodniej?”

04.08.2016 - 11:32, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

6 października 2016 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a) odbędzie się konferencja pt. „Nowe trendy w zarządzaniu zasobami ludzkimi: czy sprawdzają się w Europie Środkowo-Wschodniej?”.

Skuteczne zarządzanie zasobami ludzkimi należy do najważniejszych zadań w zarządzaniu organizacjami. Współcześnie prawie wszystkie organizacje zmagają się z narastającą konkurencją na różnych polach. Podczas konferencji omówione zostaną nowe wyzwania w zarządzaniu zasobami ludzkimi, a zaproszeni goście będą dzielić się praktycznymi doświadczeniami podejść do zarządzania personelem, które okazały się skuteczne w Polsce i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W programie spotkania zaplanowano wystąpienia zaproszonych ekspertów i dyskusje panelowe w grupach tematycznych obejmujących doświadczenia korporacji międzynarodowych oraz polskich przedsiębiorstw w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

W konferencji weźmie udział m.in. prof. Helen Baron, która jest ekspertem w dziedzinie pomiarów psychometrycznych i opracowała ponad 100 oryginalnych testów, w tym do badania osobowości, motywacji, kompetencji i różnych aspektów zdolności, Tatiana Szostok – dyrektor działu odpowiadającego za realizację projektów konsultingowych i rozwojowych w firmie ALTA sp. z o.o.,  Paweł Sopkowski – pionier coachingu i mentoringu w Polsce, który rozwojem ludzi i organizacji zajmuje się od 1993 roku, w tym coachingiem od prawie 10 lat, dr Piotr Prokopowicz – współwłaściciel firmy szkoleniowo-doradczej tworzącej innowacyjne narzędzia diagnozy i rozwoju kompetencji z wykorzystaniem gier symulacyjnych, dr Diana Malinowska – współredaktorka książki o europejskich standardach stosowania testów w biznesie oraz prof. Mare Teichmann, która zajmuje się adaptacją metod badawczych i testów diagnostycznych w obszarze psychologii pracy.

Konferencja adresowana jest do:

• kierowników wyższego szczebla,
  • dyrektorów działów kadr i menedżerów,
  • naukowców specjalizujących się w zarządzaniu zasobami ludzkimi,
  • doradców w zakresie zarządzania personelem.

Organizatorzy zapewniają tłumaczenia anglojęzycznych wystąpień. Opłata konferencyjna dla uczestników słuchaczy wynosi 100 zł. Rejestrować można się do środy 28 września poprzez formularz dostępny na stronie: https://goo.gl/forms/wGeMsU8Dp75sV5kp1. Opłatę należy wpłacić na konto 74 1050 1214 1000 0007 0000 7909, Uniwersytet Śląski w Katowicach, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice. W tytule przelewu należy wpisać: Konferencja HR oraz podać imię i nazwisko uczestnika.

Organizatorami konferencji są Uniwersytet Śląski oraz Polskie Stowarzyszenie Psychologii Organizacji. Partnerem wydarzenia jest ALTA Sp. z o.o.

Program konferencji (dokument pdf)