Konferencja pt. „Polska teologia wyzwolenia wobec wyzwań współczesności”

27.02.2017 - 14:29, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

W poniedziałek 27 lutego 2017 roku o godz. 16.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Jordana 18) rozpocznie się konferencja naukowa pt. „Polska teologia wyzwolenia wobec wyzwań współczesności” zorganizowana w 30. rocznicę śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oraz 60. rocznicę powstania Krucjaty Wstrzemięźliwości.

W programie konferencji zaplanowano następujące wystąpienia:

• „Ks. Franciszek Blachnicki – człowiek wolny i wyzwolony” – bp dr Adam Wodarczyk,
  • „Antropologiczne przesłanki teologii wyzwolenia w ujęciu ks. Franciszka Blachnickiego” – dr hab. Aleksander Bańka,
  • „Czy Polska potrzebuje dzisiaj prawdy o wolności i wyzwoleniu głoszonej przez ks. Franciszka Blachnickiego?” – ks. dr Jan Mikulski,
  • „Kościół miejscem wyzwolenia człowieka” – ks. dr hab. prof. KUL Piotr Kulbacki,
  • „Idea Krucjaty Wstrzemięźliwości w praktyce Ośrodka Profilaktyczno-Szkoleniowego im. ks. Franciszka Blachnickiego w Katowicach” – ks. Wojciech Ignasiak.

Po obradach odprawiona zostanie msza św. w katedrze Chrystusa Króla pod przewodnictwem JE Arcybiskupa dr. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego. Spotkanie zakończy projekcja filmu pt. „Prorok nie umiera. Ks. Franciszek Blachnicki” w reżyserii Adama Kraśnickiego, która odbędzie się w auli Wydziału Teologicznego UŚ.

Plakat z programem konferencji oraz zdjęciem ks. Franciszka Blachnickiego